Zdrowe warsztaty owocowo-warzywne

Data: 19-20.10.2023

Aktualne tematy zajęć w naszym przedszkolu dotyczą jesieni w sadzie oraz ogrodzie. Przez ostatnie 2 tygodnie, dzieci miały okazję dowiedzieć się jakie owoce rosną jesienią w sadzie oraz jak wygląda uprawa ogródka warzywnego. Nauczycielki podkreślały jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, które zawierają wiele witamin. Aby uatrakcyjnić zajęcia i zachęcić dzieci do spożywania większej ilości owoców, dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Pod okiem pani Ewy dzieci upiekły owocowe i marchewkowe babeczki oraz pokroiły owoce tworząc tym samych sałatkę owocową - bombę witaminową. Tego dnia nasze przedszkolaki z chęcią zajadały się pysznymi a zarazem zdrowymi słodkościami.

Dzieci  wspólnie z Panią Pauliną wykonały i spróbowały następujących dań i przetworów: zakwasu z buraków, ciasta czekoladowego z buraków, carpaccio i frytek z buraków, kompotu z jabłek. Głównym królem bez wątpienia był burak, który jak się okazało jest nie tylko zdrowy i wszechstronny ale  także i smaczny!