Zabawy z kodowaniem i programowaniem

Data: maj 2021

W maju dzieci uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon, dzięki któremu zapoznane zostały z pojęciem programowania.

Atrakcyjne narzędzie jakim jest robot Photon wspomaga rozwój dziecka w zakresie logicznego myślenia, poszukiwania rozwiązań problemów i doskonalenia kreatywności.

Dzieci podczas zajęć uczyły się programować  robota za pomocą tableta i laptopa – określały ruchy, wydawane dźwięki oraz możliwość zmiany koloru czułek i oczu Photon'a. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, które zostały urozmaicone  za pomocą robota.

Mamy świadomość, że nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze.

Przez cały rok przedszkolny dzieci także doskonalą umiejętność logicznego myślenia oraz rozwijają swoje kompetencje matematyczne za pomocą zabaw z wykorzystaniem maty do kodowania.  Zajęcia z kodowaniem m.in. wdrażają dzieci do współdziałania w zespole, przestrzegania zasad oraz uczą koncentracji i cierpliwości.

Powyższe aktywności to świetna okazja do pobudzania wyobraźni i rozwijania kreatywności dzieci poprzez zabawę z kodowaniem i programowaniem, które z pewnością będziemy kontynuować.