Wizyta w bibliotece

Data: 19.05.2023

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola.
19. maja dzieci z grupy Misie i Pszczółki, odwiedziły bibliotekę mieszczącą się w Szkole Podstawowej w Krążkowach im. Ks.Z. Peszkowskiego.
Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka, pani Daromiła, w ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z książek i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in. jej pracy oraz najczęściej wypożyczanych tytułów. W trakcie pobytu w bibliotece, wysłuchały bajki „Kicia Kocia w bibliotece” oraz rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, które zadawali im przebrani za postacie bajkowe uczniowie ze szkoły. Podczas wizyty dzieci otrzymały kolorowanki z różnymi postaciami z bajek.
Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.