Wizyta Świętego Mikołaja

Data: 2020-12-07

Wizyta św. Mikołaja to długo wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. 7 grudnia dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!”. W oczekiwaniu na wizytę Mikołaja dzieci wysłuchały ciekawostek na temat świąt, odczytane przez Panią Jagodę. Nagle z za okna dzieci wypatrzyły Mikołaja wraz ze Śnieżynkami. Do drzwi rozległo się mocne pukanie, w progu stanął On… Święty Mikołaj. Z wielkim entuzjazmem powitano długo wyczekiwanego przez dzieci zacnego gościa, który zasiadł na tronie. Następnie już tanecznym parkietem zawładnęli mali artyści, śpiewając piosenkę „Mój kochany Mikołaju” oraz prezentując taniec „Stoi choineczka”. Dzieci przywitały gościa również wierszami. Następnie przedszkolaki szukały ukrytych przez Mikołaja prezentów. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz Gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otwarte. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały.

„Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i podarunki, które nam podarowałeś. Do zobaczenia za rok”.