Wiosenne przedstawienie - Witaj Wiosno

Data: 24.03.2023

Wiosna, wiosna pora radosna!

Kto po długich trzech miesiącach zimy nie cieszy się z nadejścia wiosny? Z radosnego śpiewu ptaków, pierwszych ciepłych promieni słońca na twarzy, budzącej się do życia z zimowego letargu przyrody. Chyba każdy - Jednak szczególnie tę radość okazują najmłodsi!

Dzieci z naszego przedszkola w szczególny sposób uczciły tę niezwykłą porę roku, poprzez humorystyczne przedstawienie przygotowane pod okiem wychowawców grup - Panią Paulinę Matschay i Panią Ewę Barczok. Mali aktorzy wcielili się w rolę: w pszczółek, biedronek, motylków, bocianów, które nie mogą doczekać się wiosny. Nie zabrakło oczywiście samej wiosny, która na głos piosenki i tańca motyli ku ogromnej radości małych aktorów w końcu nadeszła i ożywiła trawy, kwiaty i drzewa z pomocą swoich niesfornych pomocników: wiatru, deszczu i słońca. Niezwykły charakter przedstawienia, podkreślały kostiumy ręcznie wykonane przez rodziców i nauczycieli.  Kulminacyjnym momentem występu był wspólny taniec i kolorowe konfetti.

Naszą radość mogliśmy dzielić z szczególnym gościem z Panią Ewą Walentyną Maciejewską – lokalną poetką, członkinią Kępińskiego Koła Literatów w Kępnie. Pani Ewa, wraz z Panią Dyrektor Patrycją Kaboth i Wicedyrektor Mileną Zawadzką  zaprezentowała nam swoje wiersze. Z fragmentem jednego z nich pod tytułem „Pierwsza biedronka” z tomiku poezji pod tytułem „Bajki wiatru i słonka” chcielibyśmy się podzielić:

„Złoty promyk słonka

wyjrzał niespodzianie.

Obudził biedronkę:

- Pora na śniadanie! -

(…)

W wiosennych kałużach,

na młodziutkiej trawie,

weźmie zaraz kąpiel

i rozpocznie taniec.”

Na koniec spotkania dzieci mogły zaprezentować swoją plastyczną twórczość poprzez wspólne malowanie wiosennych obrazów na folii.