Wigilia w przedszkolu

Data: 21.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, prace plastyczne, łańcuchy choinkowe, pieką i ozdabiają przepyszne pierniki oraz w tym roku uczestniczyły w warsztatach zdobienia bombki choinkowej. W dzień przedszkolnej Wigilii 21 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. W salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.