Wielkanocny Zajączek

Data: 05.04.2023

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. Chodzi on z koszyczkiem wielkanocnym i zostawia prezenty, zazwyczaj słodkości i drobne upominki.
Już od rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na przyjście „Zajączka”.
Dzień rozpoczęliśmy od świątecznego śniadania. Przy pięknie przystrojonych stołach spożywaliśmy tradycyjne potrawy. Po śniadaniu wyruszyliśmy na spacer w poszukiwaniu prezentów. Niestety nigdzie ich nie było, znajdowaliśmy tylko znaki i wskazówki, które naprowadzały nas na trop  puszystego gościa. Ku zdziwieniu wszystkich  kiedy  wracaliśmy do przedszkola zauważyliśmy, że na placu pochowane są w różnych miejscach koszyczki. Dzieci z ogromną ciekawością ruszyły na poszukiwania. Zadowolenie i uśmiech na twarzach naszych milusińskich wywołały wypełnione po brzegi koszyczki, które nie wiadomo skąd i kiedy się pojawiły.
Dziękujemy paniom kucharkom za przepyszne potrawy wielkanocne  i oczywiście „Zajączkowi” za piękne prezenty.