Warsztaty czekoladowe

Data: 2019-05-08

Dnia 08 maja dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach czekoladowych organizowanych przez firmę „Mydlinka”. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego i jak powstaje czekolada oraz jakie skrywa tajemnice. Poznały sposób produkcji kakao, oglądały nasiona kakaowca, poznały ich zapach oraz miały możliwość ich spróbowania. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej dzieci udały się do stolików gdzie otrzymały okrągłe wafle oraz rękawy cukiernicze,w których znajdowała się lejąca czekolada,to dzięki niej właśnie dzieci tworzyły na waflach piękne wiosenne krajobrazy. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na najlepsze… :) konsumowanie czekoladowych wafli. Na koniec odbył się konkurs na najdłuższe wąsy czekoladowe. Umazane czekoladą dziecięce buzie z całą pewnością są najlepszym dowodem, iż warsztaty były ciekawe i bardzo słodkie.