Tydzień z książką

Data: 17-21.04.2023

''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

Wisława Szymborska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH (23. kwietnia ) to święto wszystkich czytelników oraz ludzi związanych z książkami i pisaniem książek. Podczas cyklu zajęć dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać nim trafi do naszych rąk. Przedszkolaki poznały kodeks czytelnika i dowiedziały się gdzie książkę można kupić a gdzie wypożyczyć (wycieczka do biblioteki jeszcze przed nami) .Podczas wspólnych rozmów, działań i prezentacji, których głównym celem było promowanie książek i czytelnictwa, dowiedziały się także jakie korzyści płyną z czytania. Przedszkolaki wykonały piękne prace związane z książką – zakładki, ilustracje do wybranego opowiadania, zaprojektowały własną książeczkę.

Zwieńczeniem tygodnia z książką były piątkowe "Poetyckie warsztaty" z panią Ewą Walentyną Maciejewską. Pani Ewa przyjechała do dzieci, by pokazać jak wspaniałym ale jednocześnie trudnym zadaniem jest twórczość poetycka. Z pomocą nauczycielek przedszkolaki podjęły się zadania. Spisując swoje myśli i pomysły, a następnie porządkując je, udało się stworzyć własny autorski wiersz o przedszkolu!

Pani Ewa przyjechała również z niespodzianką. Napisała poezję o naszym oddziale. Z pewnością nie raz będziemy wracać do tego pięknego utworu!

W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny "Zakładka do książki", który zorganizowała pani Karina. Jury jednogłośnie uznało, że prace wszystkich dzieci są wyjątkowe a ich autorzy zasługują na pierwsze miejsca. Gratulujemy! Oraz dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz ich Rodzicom.