Teatrzyk pt. Legenda o Złotej Kaczce

Data: 2023-03-31

31. marca nasze przedszkolaki brały udział w przedstawieniu teatralnym pt. ,,Legenda o Złotej Kaczce", w wykonaniu aktorów z Teatru Młodego Widza z Kalisza. Jest to jedna z mniej znanych legend warszawskich. Podczas spektaklu przedszkolaki miały okazję do dialogu z aktorami, a także wspólnej zabawy na scenie. Dzieci z uwagą śledziły losy biednego szewczyka, który stał się bogaty za sprawą złotej kaczki. Mali widzowie dowiedzieli się, że bogactwo nie przynosi szczęścia, jeśli nie można się nim dzielić z innymi ludźmi, a prawdziwą radość daje możliwość i chęć pomagania innym. Pozwala również zrozumieć jak wiele zależy od nas samych, jak ważna jest własna praca i rodzina. Spektakl uczy wrażliwości na potrzeby innych.