Światowy Dzień Ziemi

Data: 22.04.2023

22. kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu - Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi nasze przedszkolaki podjęły szereg działań, które mają na celu podniesienie ich świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody, przez cały tydzień uczyły się w jaki sposób można dbać o ziemię, jak segregować śmieci, o odnawialnych źródłach energii, dowiedziały się jak sadzić i przesadzać rośliny zielone, wykonywały prace plastyczno – techniczne.
Zanim wyruszyliśmy w teren dzieci wysłuchały opowiadania „Chora Planetka” Magdaleny Tokarczyk, z którego dowiedzieli się dlaczego Planetka była chora i co ją uzdrowiło. Następnie w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę. Nasze dzielne dzieciaki razem z paniami posadziły drzewa na placu zabaw, które będą nam oczyszczać powietrze, posprzątały teren wokół Domu Kultury w Krążkowach od razu segregując zebrane śmieci do osobnych worków. Uwieńczeniem zdobytych wiadomości i praktycznych działań była naklejka Planetka dla każdego dziecka. W ramach podziękowań, za pozbieranie śmieci wokół sali, pani Sołtys Iwona Rybak podarowała dzieciom słodki upominek.
Dziękujemy!

Apelujemy do wszystkich, którym zależy na życiu w zdrowym, przyjaznym środowisku- dbajmy o Ziemię. Nie tylko w dniu jej święta. Mamy ją tylko jedną!