Światowy Dzień Mycia Rąk

Data: 2020-10-15

15. października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk, który został ustanowiony w 2008 r. przez ONZ jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Nasze przedszkolaki tego dnia brały udział w zajęciach dotyczących higieny rąk. Podczas tych zajęć przypomnieliśmy jak istotne jest prawidłowe mycie rąk z użyciem mydła – najprostsza zasada o której warto pamiętać, aby zapobiec wielu chorobom zakaźnym.

Na początku dzieci obejrzały krótką prezentację mycia rąk oraz utrwalały wiadomości kiedy i w jakich sytuacjach myć ręce. Następnie samodzielnie prezentowały właściwe mycie dłoni i nadgarstków. Dzieci na własnej skórze mogły się przekonać jak mydło przegania brudek podczas doświadczenia. Jednak największą frajdę sprawiło stworzenie własnych mydełek z gliceryny. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem tworzyły własnoręcznie mydełka, a następnie obserwowały proces tężenia, by na końcu móc dotknąć i powąchać swoje mydełko.