Strażacy w przedszkolu

Data: 2021-10-20

W środę 20. października nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarce Mielęckiej. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać.

Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Na teren przedszkola wjechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wóz strażacki. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary. Dzieci brały także udział w laniu wody z węża strażackiego. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań dla Strażaków. Również przedszkolaki otrzymały od Gości słodki upominek i kolorowanki wozu strażackiego.

Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.