SPRINTEM DO MARATONU - VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Data: 2021-06-01

Dzieci poprzez codzienne ćwiczenia poranne, zabawy muzyczno-ruchowe, spacery, ćwiczenia gimnastyczne, zdrowe odżywianie dbają o swoje zdrowie i aktywność fizyczną przez cały rok. W ostatnich dniach dodatkowym elementem były przygotowania do wzięcia udziału w biegu przedszkolaków.

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w największym wydarzeniu sportowym dla przedszkolaków – VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków – SPRINTEM DO MARATONU.

We wtorek, 1. czerwca przedszkolaki przyszły ubrane w wygodne, sportowe stroje. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały, by wziąć udział w biegu dla przedszkolaków. Mali sportowcy otrzymali numery startowe oraz uczestniczyli w rozgrzewce. Następnie dzieci podzielone na mniejsze grupy zawodników wystartowały w biegu na dystansie ok. 50 metrów. Przedszkolaki kibicowały oraz wspierały dzielnie swoich kolegów i koleżanki w trakcie biegu. Wszystkim sportowcom udało się przekroczyć linię mety! Wysiłek i determinacja uczestników biegu została nagrodzona – dzieci otrzymały gromkie brawa, medale upamiętniające wydarzenie i dyplomy dla każdej z grup. By zaspokoić swoje pragnienie, przedszkolaki otrzymały wodę oraz zdrową przekąskę – jabłko.

Celem wydarzenia było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu - przede wszystkim czasu na świeżym powietrzu. Zachęcanie dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat jest inwestycją w ich zdrowie oraz rozwój, nie tylko ruchowy, ale także intelektualny i emocjonalny.

Pszczółki i Biedronki sprintem dołączyły do grona małych maratończyków! Wspólnie przebiegliśmy ok. 1950 metrów. Nasze przedszkole otrzymało „Biegowy certyfikat – Sprintem do Maratonu” zaświadczający przeprowadzenie biegu dla przedszkolaków, którego koordynatorem była pani Patrycja.

Ruch to zdrowie, a przedszkolaki wiedzą to najlepiej! Gratulujemy naszym małym maratończykom! Ten dzień był pełen świetnej zabawy i radości dzieci ponieważ po biegu przedszkolaków czekały kolejne atrakcje z okazji Dnia Dziecka.