Sprintem do maratonu

Data: 29.05.2023

29. maja nasze przedszkolaki wzięły udział  w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu". Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia. Każda z przedszkolaków rzetelnie przygotował się do maratonu mając na sobie sportowy strój. Na początku każdy uczestnik otrzymał numer startowy jak na prawdziwych zawodach. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka, którą prowadziła pani Ewa i pani Paulina. Dystans do przebiegnięcia wyznaczały: start oraz meta. Dzieci na sygnał gwizdka rozpoczynały bieg starając się  dobiec do mety. Nie liczyło się miejsce a pokonanie dystansu. Wysiłek został doceniony brawami. Na pamiątkę każda grupa pozowała do pamiątkowego zdjęcia.