SPRINTEM DO MARATONU

Data: 2020-10-06

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w największym wydarzeniu sportowym dla przedszkolaków – VI Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków – SPRINTEM DO MARATONU.

Dzieci poprzez codzienne ćwiczenia poranne, zabawy muzyczno-ruchowe, spacery, ćwiczenia gimnastyczne i zdrowe odżywianie dbają o swoje zdrowie oraz aktywność fizyczną przez cały rok. W ostatnich dniach dodatkowym elementem były przygotowania do wzięcia udziału w biegu.  #sprintemdomaratonu

We wtorek, 6. października przedszkolaki przyszły ubrane w wygodne, sportowe stroje. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały, by na boisku sportowym wziąć udział w biegu dla przedszkolaków. Mali sportowcy otrzymali numery startowe i rozpoczęli rozgrzewkę, którą przeprowadziły ze swoją grupą wychowawczynie. Następnie każda z grup po kolei wystartowała w biegu o dystansie ok. 60 metrów. Przedszkolaki kibicowały oraz wspierały dzielnie swoich kolegów i koleżanki w trakcie biegu. Wszystkim sportowcom udało się przekroczyć linię mety! Wysiłek i determinacja uczestników biegu została nagrodzona – dzieci otrzymały gromkie brawa, medale upamiętniające wydarzenie i dyplomy dla każdej z grup. By zaspokoić swoje pragnienie, przedszkolaki otrzymały soczek od Rady Rodziców.

Ten dzień był pełen radości i świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Ruch to zdrowie, a przedszkolaki wiedzą to najlepiej! Gratulujemy naszym małym maratończykom!

Celem wydarzenia było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu - przede wszystkim czasu na świeżym powietrzu.

Przedszkolaki z Hanulina sprintem dołączyły do grona małych maratończyków! Wspólnie przebiegliśmy 4440 metrów. Nasze przedszkole otrzymało „Biegowy certyfikat – Sprintem do Maratonu” zaświadczający przeprowadzenie biegu dla przedszkolaków, którego koordynatorem była Patrycja Kaboth.