Spotkanie z lokalną poetką w ramach NPRC

Nasze przedszkole odwiedziła lokalna poetka - pani Ewa Maciejewska, która jest autorką wielu wierszy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pani Ewa nie tylko zaprezentowała swoją poezję, ale również opowiedziała jak powstaje wiersz, skąd czerpie pomysły na nowe utwory oraz odpowiadała na liczne pytania dzieci. Przedszkolaki z zachwytem słuchały wierszy o tematyce świątecznej i zimowej z autorskiej publikacji "Snu kropelka" - zbioru wierszy dla dzieci na cztery pory roku.

Na upamiętnienie tego niesamowitego spotkania promującego czytelnictwo, Pani Ewa podarowała dzieciom tomik wierszy z dedykacją i autografem, a przedszkolaki w ramach podziękowania wręczyły samodzielnie zrobiony dyplom oraz słodki upominek.

Spotkanie z lokalnym twórcą literatury dziecięcej odbyło się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.