Rodzice czytają dzieciom

Data: 2019-02-08

W dniach 4-8 lutego w grupie 3-4-latków rozmawialiśmy o bajkach, baśniach i legendach.

Dzieci przynosiły do przedszkola swoje ulubione bajeczki, o których opowiadały rówieśnikom. Przedszkolaki wykonały także kukiełki do legendy o smoku wawelskim, pacynkę Kota w butach ze skarpetki oraz smoka wawelskiego z ziejącym ogniem. Dzięki samodzielnie wykonanym pomocom dzieci chętnie podejmowały zabawy teatralne, wcielając się w role poznanych bohaterów.

W trakcie całego tygodnia dzieci gościły swoich rodziców, którzy czytali przedszkolakom ich ulubione książeczki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Po każdym głośnym czytaniu dzieci kolorowały ilustracje, z których powstała bajkowa wystawa prac.