Projekt - Kubusiowi Przyjaciele Przyrody

Data: luty-marzec

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.

Koordynatorem projektu w naszej placówce była Pani Jagoda Składnikiewicz. Dzieci w naszym przedszkolu odbyły cykl 4 zajęć składających się z misji : przedszkole, dom, sklep oraz las. Każdy przedszkolak otrzymał identyfikator „Kubusiowego Przyjaciela Natury”, który po przeprowadzonym zajęciu uzupełniany był specjalną odznaką. Ostatnie zajęcie zostało zrealizowane w formie teatrzyku kukiełkowego, który był podsumowaniem całego projektu. Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w spotkaniach z Kubusiem, poszerzyły swoją wiedzę w zakresie ekologii, dzięki czemu nasze przedszkole uzyskało certyfikat „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom oraz nauczycielom za aktywny udział w programie edukacyjnym.