Poznajemy zawody naszych Mam

Data: 19-22.05.2023

Warsztaty cukiernicze z Panią Darią

W piątek 19 maja odwiedziła nas w przedszkolu mama Hani. Pani Daria hobbistycznie i z pasji do pieczenia tworzy słodkie dzieła sztuki tj. torty, ciasta, babeczki, deserki itp.W tym dniu przygotowała dla nas mini warsztaty cukiernicze, podczas których dzieci miały okazję wykonać własne ciasto oraz udekorować tort. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Dowiedziały się jakich produktów należy użyć, aby upiec ciasto oraz poznały etapy powstawania ciasta. Przedszkolaki miały okazję również udekorować tort. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem przygotowanych zajęć. Koniec warsztatów zwieńczony był słodką degustacją wypieków. Tego dnia w przedszkolu było naprawdę słodko!

Pięknie dziękujemy Pani Darii - dzieci oraz wychowawca grupy "Misie".

Warsztaty florystyczne z Panią Natalią

W poniedziałek 22 maja w naszym przedszkolu było bardzo kwiatowo. Odwiedziła nas Mama Aurelki, która pracuje w kwiaciarni i jest florystką. Pani Natalia wytłumaczyła dzieciom czym zajmuje się florysta i jakich narzędzi i przyborów używa w swojej pracy. Przedszkolaki poznały nazwy niektórych roślin doniczkowych i ciętych, dowiedziały się jak pielęgnować rośliny oraz po co ludzie tworzą bukiety i różne kwiatowe kompozycje. A ponieważ jest to okres zbliżającego się święta Dnia Mamy, dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały stworzyć piękne kompozycje kwiatowe oraz wykonały wspólny torcik kwiatowy tzw. flowerbox.

Nasz kącik kwiatowy powiększył się o nowe kwiaty doniczkowe, które podarowała nam florystka. W podzięce przedszkolaki wręczyły Pani bukiecik wykonany z papieru. Bardzo dziękujemy pani Natalii za wspaniale warsztaty, cenne wskazówki, zaangażowanie i poświęcony swój czas.