Powitanie wiosny

Data: 2023-03-21

W dniu 21. marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od przeczytania wiosennego wiersza, napisanego przez naszą lokalna poetkę Panią Ewę Walentynę Maciejewską.

Następnie dzieci obejrzały wiosenne przedstawienie- niespodziankę, przygotowane przez pracowników naszej placówki. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu, zachęcane do ćwiczeń gimnastycznych, zabaw ruchowych oraz śpiewania piosenek. Podsumowaniem wiedzy o wiośnie były zagadki dotyczące nowej pory roku. Na końcu spotkania dzieci poszły na spacer z symbolem zimy- Marzanną, którą wysłaliśmy kurierem do Królowej Zimy.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre 😊