Pierwszy Dzień Wiosny

Data: 2019-03-21

W czwartek 21 marca, w pierwszy dzień wiosny dzieci ubrały się w wiosenne kolory aby powitać nową porę roku. Tego dnia na dzieci w sali czekał list od Pani Wiosny z zadaniami i zagadkami do wykonania. Przedszkolaki między innymi poznały pierwsze oznaki wiosny, naśladowały podczas zabaw muzyczno-ruchowych zwierzątka, które można spotkać wiosną na łące. Dzieci wykonały wiosenne prace plastyczne, które ozdobiły korytarz przedszkola.Następnie wszystkie grupy wyszły na spacer aby pożegnać Marzannę - zimową pannę, a witaliśmy śpiewem panią Wiosnę. Podczas spaceru obserwowaliśmy rosnące kwiatki w przydomowych ogródkach, pąki na gałązkach oraz słuchaliśmy śpiewu ptaków. Po powrocie do przedszkola grupa "Pszczółek" spakowała Marzannę do kartonu, aby wysłać ją do krainy lodu.