Otwarcie Parku Miejskiego i wiosenna gra terenowa NA TROPIE WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

Data: 21. i 23.marca 2024 r.

W czwartek 21 marca, w pierwszy dzień Wiosny delegacja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyła w uroczystym otwarciu zrewitalizowanego Parku Miejskiego im. 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy.

Tego dnia park tętnił wydarzeniami artystycznymi. Mogliśmy obejrzeć wiosenne przedstawienie o treści ekologicznej pt. "Alicja i przyjaciele" w wykonaniu pracowników Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie. Delegacja dzieci z każdego gminnego przedszkola sadziła w parku niezapominajki, a następnie symbolicznie na otwarcie parku przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi wypuścili do nieba balony w barwach kępińskiej flagi. By obudzić wiosnę dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę "Maszeruje Wiosna", a wraz ze śpiewem "obudzona" została fontanna, która wywołała uśmiech na twarzach dzieci.

W sobotę 23 marca w Parku Miejskim 100-lecia powrotu Kępna do Macierzy odbyła się świąteczna gra terenowa dla dzieci w wieku przedszkolnym z opiekunami pn.: „Na tropie wielkanocnego zajączka". Z naszego przedszkola  uczestniczyło 10 drużyn, które pełne emocji i doskonałej zabawy uczestniczyły w wiosennej grze terenowej. Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę!