Data: 29.09.2022

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

Wisława Szymborska

W czwartek 29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom i kształtowania wśród nich postaw czytelniczych. Tego dnia przedszkolaki miały przyjemność spotkać się z panią dyrektor Marią Szupińską oraz wiceburmistrzem Kępna panem Krzysztofem Godkiem, którzy przeczytali bajkę pt.: „Jaś i Małgosia”. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały opowieści oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje. Następnie wzięły udział w konkursie „Co pamiętasz z bajki?”, który przeprowadziła pani wicedyrektor Patrycja Kaboth.

Na zakończenie przedszkolaki zaprosiły gości i swoje panie do wspólnej zabawy przy muzyce.

Serdecznie dziękujemy za wizytę – pełną magii zaklętej w literaturze dziecięcej i radosnych pląsach przy muzyce.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Głośne czytanie ma duży wpływ na kształtowanie nawyku czytania i uważnego słuchania. Ma także działanie terapeutyczne i relaksujące. Czytanie na głos dziecku służy pogłębianiu więzi między nim, a czytającym, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, pomaga we wzbogacaniu słownictwa i rozbudza w dziecku ciekawość otaczającym światem.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!