Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Internetu

Data: 6.02.2024

6 lutego obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Dzieci wymieniły sposoby wykorzystywania komputera, tabletu i internetu w codziennym życiu. Historyjki obrazkowe uświadomiły dzieciom jak racjonalnie korzystać z komputera, a wspólna zabawa z włóczką pozwoliła dzieciom na stworzenie sieci internetu. Podczas zajęć przedszkolaki kodowały na dywanie przy użyciu robota PHOTON oraz obejrzały bajkę edukacyjną z cyklu necik.pl.
Były to bardzo ważne i wartościowe zajęcia dla dzieci, które w obecnych czasach wychowują się w dobie nadmiernej cyfryzacji i internetu.
Zachęcamy również wszystkich Rodziców do podejmowania rozmów z dziećmi, zarówno z przedszkolakami jak i tymi starszymi, na temat szanowania swojego czasu oraz przestrzegania ich przed zagrożeniami płynącymi z korzystania z sieci i gier komputerowych, z tabletów, laptopów, komórek itp.