Odwiedzamy ważne miejsca w Kępnie

Data: 2019-03-28

W dniu  28.marca grupa przedszkolaków z naszego przedszkola  odwiedziła ważne miejsca dla naszego miasta Kępna. Nasze pierwsze kroki skierowane zostały do Urząd Miasta i Gminy w Kępnie. W rolę przewodnika po Urzędzie miejskim wcieliła się pani Sylwia pracownik magistratu. Wizyta w kępińskim ratuszu rozpoczęła się od zwiedzenia sali Urzędu Stanu Cywilnego, spotkały się także z Burmistrzem Miasta Kępno Piotrem Psikusem, który odpowiadał na pytania związane z pracą burmistrza. Na pamiątkę odwiedzin dzieci podziękowały i wręczyły bukiet w barwach flagi naszego miasta, a pan burmistrz wręczył czekoladki naszym milusińskim. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie wykonane przed urzędem.

Następnym punktem były odwiedziny w Muzeum Ziemi Kępińskiej Pan Marcin wprowadził nas w magiczny świat. Dzieci były bardzo zaciekawione i zainteresowane niezwykłymi i cennymi przedmiotami znajdującymi się w muzeum. Chciały wejść do każdej sali i wszystkiego dotknąć. Wycieczka stanowiła niezwykłą lekcję historii, która na długo pozostanie w pamięci wychowanków.

Dodatkową atrakcją było spotkanie w Urzędzie Pocztowym jako ostatni punkt naszej wizyty w Kępnie. U progu drzwi czekał na nas Pan Naczelnik. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki. Naczelnik opowiedział również dzieciom o trudnej pracy listonosza i innych pracowników poczty. A dzieci wysłały list do Zajączka, gdzie sam pan naczelnik obiecał, że list na pewno dotrze do jego rąk .

Dzieci wszystkim podziękowały i wręczyły kwiaty, wróciły do placówki z nową wiedzą,  uśmiechnięci choć troszkę zmęczeni.