Nauka pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym

Data: 23.05.2023

We wtorek, 23. maja odwiedził nasze przedszkole pan Miron Leśniarek - wykwalifikowany ratownik medyczny. Było to bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie.

Celem warsztatów było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

Na początku dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji na temat zachowań, które mogą prowadzić do wypadków. Następnie dowiedziały się w jaki sposób zgłasza się wypadek. Dzieci nie tylko miały okazję zobaczyć atrybuty ratownika, ale również mogły wykonać czynności pierwszej pomocy na swoim pluszaku.

Dziękujemy panu Mironowi za cenną lekcję bezpieczeństwa oraz Szpitalowi w Kępnie za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów w naszym przedszkolu.