Data: 2019-11-08

"Szkoła do hymnu" jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej", w której nasze przedszkole również brało udział. Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej Edukacji oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

O symbolicznej godzinie 11:11 ( 8.11.2019r.) do wspólnego śpiewania  hymnu przystąpiły wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Hanulinie - oddział w Krążkowach wraz z Paniami.

Odśpiewanie hymnu było również podsumowaniem zajęć z całego tygodnia, których tematyka oscylowała wokół treści patriotycznych. Dzieci poznały historię powstania państwa polskiego oraz życiorysy kilku sławnych Polaków.  A wykonane przez nich prace plastyczne, o tematyce patriotycznej, ozdabiały nasze przedszkole.