Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski

Data: 07.11.2023

7 listopada 2023r w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Kępnie odbył się Międezyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „ PRZEDSZKOLAK W PODRÓŻY PO KRAINIE WIERSZY”- celem konkursu było poznanie najpiękniejszych wierszy Europy. Nasze przedszkole reprezentowali Bruno Wojtasik, Hania Konat, Julia Wróbel, Sabina Kaźmierczak, Zosia Wierdak w utworze włoskiego poety    Gianni Rodari pt. „ IL PANE”- „CHLEB”. Mali artyści zaprezentowali wiersz w wersji oryginalnej ( w języku włoskim) oraz w tłumaczeniu na  język polski . Dziękujemy mamom p. Dominice W., Marcie K. za dowiezienie dzieci do Kępna na konkurs . P. Marcie K. za przygotowanie i czuwanie nad poprawnością  brzmienia wersji oryginalnej wiersza . Naszym dzielnym przedszkolakom gratulujemy wspaniałego występu.