Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Data: 05.11.2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek – obchodzimy 5 listopada ( jest to dzień urodzin Walta Disney’a.). Święto stało się okazją, aby przypomnieć  ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii, które bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, uczą  rozpoznać i nazwać  emocje i uczucia jakimi kierują się postacie z bajek.  Tego dnia przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkach , rozwiązywały zagadki słowno – obrazkowe, rysowały i kolorowały oraz samodzielnie wykonały bajkowe stworki. Bajkowy dzień w przedszkolu zakończył się konstruowaniem bajkowych zamków oraz zabawami przy muzyce i śpiewie .