Kampania Edukacyjna Miasta i Gminy Kępno

Data: 2020-11-02

Dnia  2 listopada do naszego przedszkola przyjechał przedstawiciel Miasta i Gminy Kępno z zaprezentowaniem dzieciom Kampanii Edukacyjnej Miasta i Gminy Kępno. Kampania ta ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, m.in. z zakresu gospodarki odpadami. Dzieci miały pogadankę na temat prawidłowego segregowania śmieci, zaprezentowane zostały slajdy dotyczące segregacji śmieci, rozwiązywały zagadki  oraz otrzymały pakiety materiałów „Gotuje i segreguję”, „Bądź ekologiczny przez cały 2021rok”, oraz „Kompendium gospodarki odpadam”.

Przedszkolaki wykazały się niesamowitą wiedzą nt. prawidłowej segregacji śmieci i obiecały, że będą przestrzegać wszystkich zasad związanych z ochroną środowiska.