Dzień Ziemi - akcja ekologiczna SprzątamyDlaPolski

Data: 21.04.2023

Z okazji V Edycji akcji #SprzątamyDlaPolski i obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki aktywnie włączyli się w porządkowanie zanieczyszczonej "Matki Ziemi".

21 kwietnia grupa starsza jak i młodsza pod opiekom wychowawców wyruszyła na spacer zbierając napotkane śmieci. Przedszkolaki z wielkim zapałem bacznie wyszukiwały i zbierały odpady do worków. Po powrocie do przedszkola worek uzbieranych śmieci został posegregowany i wrzucony do odpowiednich pojemników na śmieci.

Przeprowadzona akcja pokazała przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęca do codziennej troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy dbać o czystość powietrza, gleby i wody, sadzić drzewa, pielęgnować rośliny, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci, ograniczać zużycie plastiku i sprzątać swoje otoczenie o których mówimy podczas zajęć ekologicznych. Stąd akcja porządkowa, która przyniosła dzieciom wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że inni poszanują trud przedszkolaków. Patriotyzm może przybierać kolor zielony!