Data: 2021-04-22

22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Zajęcia rozpoczęły się od pokazu naszej kuli ziemskiej - Globusa, gdzie pokrótce omówione zostały kolory oraz kontynenty. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób utrwaliły wiedzę na temat segregacji śmieci klasyfikując obrazki do odpowiednich pojemników. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Najważniejszy wniosek z naszych zajęć – wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne. ZIEMIO Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

W części plastycznej każde dziecko wykonało prace pt.,, Ziemia mój dom" techniką mokre na mokrym.

Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs międzyprzedszkolny pt. „Ziemia naszym skarbem". Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i małym upominkiem.