Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka

Data: 2020-09-22

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione w 2013r. przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Również nasze przedszkole 22.09 obchodziło to święto, które połączone było z Dniem Chłopaka.

Tego dnia rano -dzieci powitała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi, wszyscy zebrali się w doskonałych humorach. Każde dziecko miało ubrane kolorowe ubranka.

Radości, zabaw i niespodzianek nie było tego dnia końca. Dzieci bawiły się przy muzyce, śpiewały poznane piosenki, tańczyły z balonami. Przeprowadzone były zabawy z użyciem chusty animacyjnej oraz zawody sportowe z przeszkodami. Przedszkolaki zmęczone po zabawach usiadły do stołu gdzie mogły odpocząć oraz poczęstować się słodkościami i soczkiem.

Następnie poszliśmy na plac, gdzie dzieci szary chodnik zamieniły w kolorowy dywan rysując przeróżne obrazki kolorową kredą.

Po powrocie do przedszkola dziewczynki z okazji Dnia Chłopca zaśpiewały im głośne STO LAT, życzyły wszystkiego najlepszego i wręczyły prezencik – mały samochodzik.

Za tak wspaniałą zabawę każdy wrócił do domu z medalem  przedszkolaka, lizakiem i kolorowym balonikiem.

Dzień ten dostarczył dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem

Wszystkim naszym milusińskim jeszcze raz życzymy samych słonecznych dni!