Dzień postaci z bajek

Data: 2021-11-05

5 listopada  w naszym Przedszkolu dzieci  obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po ilustracji w książce. Były muzyczne zgadywanki, puzzle obrazkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja multimedialna. Nie zabrakło również kodowania z robotem Photon, który miał za zadanie dojść do wybranej postaci bajkowej. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały dyplom oraz kolorowały wybraną postać bajkową.