Data: 15.09.2023

Niepozorna kropka może być źródłem wielu inspiracji dla dużego i małego artysty. Kropka przyjmie każdy kolor (nawet wymarzony) czy rozmiar (nawet niewyobrażalny). Kropki znajdziemy w naszej garderobie (guziki, ozdoby na bluzkach), na butach (środek ozdobnego kwiatka) czy w kształcie balonów. Kropka może uczyć i bawić. Dzieci dowiedziały się o tym i o wiele więcej poprzez wysłuchanie opowiadania Petera Reynoldsa "The Dot", zabawy ruchowe, spostrzegawcze oraz prace plastyczne. Warto nadmienić, iż wielu Rodziców wykazało się dużą inwencją i zaangażowaniem przygotowując ubrania dla dzieci na ten dzień. Kropki na bluzkach i spodniach były wykonane własnoręcznie, z papieru, kolorowej taśmy dwustronnej, materiału, czy specjalnych naprasowanek. Wszystkie te działania uczyniły Dzień Kropki pełnym wrażeń.