Data: 15.09.2023

15 września 2023r. dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Nasze przedszkolaki spędziły ten czas w wyjątkowy sposób. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszli ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce". Każdy przedszkolak wypowiedział się na temat tego, co go wyróżnia oraz w jaki sposób można się wzajemnie motywować i wspierać. Panie w każdej grupie zorganizowały dla dzieci kreatywne, nietuzinkowe zabawy z KROPKĄ w roli głównej, eksperyment „Tańczące kropki”, kolorowe prace plastyczne oraz korzystały z aplikacji Quiver, która sprawia, że nauka staje się przyjemnością, łącząc fizyczne kolory z fajną technologią rozszerzonej rzeczywistości, aby stworzyć wciągające, edukacyjne i magiczne doświadczenie. Dzięki tej aplikacji pokolorowana przez dzieci kropka „ożyła" a dzieciaki jak zawsze świetnie się bawiły.