Dzień Bezpiecznego Internetu

Data: 2019-02-05

We wtorek 5 lutego w naszym przedszkolu po raz drugi obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym dniu w grupie Misie i Pszczółki poprowadzona została pogadanka zapoznająca dzieci z zasadami bezpiecznego i twórczego korzystania z Internetu.
Młodsze dzieci obejrzały także bajkę edukacyjną pt: „Mój przyjaciel Necio”, a następnie wykonały plakat z wizerunkiem robota Necia.
Dzieci 3-4 letnie w poniedziałek 4 lutego podczas zajęć z języka angielskiego utrwaliły słownictwo związane z omawianą tematyką (części twarzy –my face), a 5- latki we wtorek 5 lutego utrwalały tematykę o częściach ciała (My body) dzięki interaktywnym ćwiczeniom na tablicy multimedialnej oraz zabawom muzyczno-ruchowym.

Na gazetce dla rodziców zostały umieszczone broszury informacyjne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

Tegoroczna edycja DBI pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.