Dzień babci i dziadka z balem karnawałowym

Data: 2020-01-22

Dlatego dzisiaj życzę Ci,

niech Ci się milion gwiazdek śni.

Niech Ci radości nie brakuje,

niech na Twej buzi uśmiech króluje

Tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka, które odbyły się w Sali Domu Kultury w Osinach  22 stycznia.

Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywają dziadkowie.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

W tym roku już kolejny raz święto to było połączone z balem karnawałowym, przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, byli także piraci czy żołnierze .Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami, które prowadził ANIMATOR pan Łukasz .Dziadkowie ucztowali przy stołach zastawionych domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
 Miło było zobaczyć dziadków bawiących się wspólnie ze swoimi wnukami! Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Pani Dyrektor Maria Szupińska wraz z pracownikami przedszkola składa podziękowania pani sołtys Marcie Semba za udostępnienie sali w Domu Ludowym w Osinach na zorganizowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Serdeczne podziękowania składamy także panu Tomaszowi Suwińskiemu, panu Karolowi Sikora oraz panu Łukaszowi Gabryś za pomoc w udostępnieniu transportu własnego i przewiezienie wyposażenia ze starego budynku w Hanulinie do przedszkola w Osinach i Krążkowy.

Dziękujemy również byłemu panu sołtysowi Andrzejowi Gabryś za przekazanie środków finansowych na zakup zabawek do przedszkola w Osinach.