Data: 2023-01-26

26. stycznia jest to dzień wyjątkowy dla całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości - rodziców jak i Dziadków. Wspólnie z nami tę uroczystą chwilę przeżywała Pani Karolina Górecka, zastępca z Wydziału Oświaty i Kultury UM w Kępnie. Zgromadzeni goście zasiedli do pięknie przystrojonych stołów czekając na występ najmłodszych. Wychowawcy grup Pani Ewa Barczok oraz Pani Paulina Matschay powitały przybyłych gości oraz złożyły życzenia. Pod okiem swoich pań w rolę aktorów wcieliły się maluszki jak i starszaki. Dzieci przedstawiły Jasełka oraz część artystyczną dla Babci i Dziadka.
Ten wyjątkowy nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, a przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pastuszki przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne i taneczne. Podczas spotkania przedszkolaki przygotowały również życzenia i piosenki dla Dziadków.
Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą atmosferę i podbiły serca całej widowni. Po części artystycznej wszyscy goście miło spędzili czas przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.

Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Marcie Sembie, Rodzicom, wszystkim Paniom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.