Brzechwolandia w Kinie Sokolnia i Powitanie Wiosny

Data: 20-21.03.2024

W środę 20. marca starsze przedszkolaki uczestniczyły w Kinie Sokolnia w Kępnie przedstawieniu teatralnym "Brzechwolandia" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Przed wizytą w kinie dzieci skorzystały ze słonecznej pogody i spędziły aktywny czas na pobliskim placu zabaw.

21 marca zaczęła się kalendarzowa wiosna z tej okazji w naszym przedszkolu wysialiśmy na rozsady różne nasiona m.in aksamitek, tymianku, kosmosów, cyni, groszku, rzeżuchy. Dzieci miały równie możliwość wykonania  koleżeńskich zdjęć w dekoracyjnej, wiosennej ramce. Grupa "Literek" założyła z panią kącik warzywno-owocowy. W tym celu wypełniła ziemią przyniesioną przez dzieci z naszego przedszkola dwie grządki podwyższane, wykonane przez tatę Karola. Już niedługo będziemy w nich siać i sądzić różne warzywa i owoce.