BAL KARNAWAŁOWY i WALENTYNKOWY

Data: 09.02.2024

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal Karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły , wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci , dostarczająca im wielu przeżyć i radości. . Tak tez było u nas. W piątek 9 lutego br w naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowo – walentynkowy – BAL  PRZEBIERAŃCÓW.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie . Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek , w salach można było spotkać wróżki, królewny, pszczółki , motylki, strażaka , Spider – Mana Pikachu ,bohaterów Psiego Patrolu….nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki , to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie . Były tańce- łamańce , „pociąg”, „kaczuchy”,  "Krasnoludek” i wiele , wiele innych.  Szalona zabawa przeplatana była licznymi konkursami sprawnościowymi , w których wszyscy bardzo chętnie brali udział. Zabawy, humoru i radości było co niemiara. Jednym słowem zabawa na 102 !!!  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały sale balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom , a to było głównym celem tego balu.