Data: 2020-11-30

Popularne andrzejki od bardzo dawna kojarzone są z wróżbami. Tego dnia dziewczęta chciały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości.

Dzieci w naszym przedszkolu również były bardzo ciekawe, czego mogą się spodziewać się za kilka lat. Z okazji andrzejek, przedszkolaki poznawały swoją przyszłość.

Andrzejki w grupie Misiów rozpoczęły się od zapoznania dzieci ze zwyczajami i tradycjami ludowymi oraz wróżbami andrzejkowymi. W kopertach z kolorowymi kluczami skrywały się ilustracje-puzzle,  przedstawiające zabawy andrzejkowe, które czekały w tym dniu na dzieci. Przedszkolaki tego dnia dowiedziały się co je czeka lub kim z zawodu zostaną w przyszłości, jakie imię będzie miał ich przyjaciel / przyjaciółka. Aby się dowiedzieć kogo w nowym roku spotka szczęście dzieci urządziły wędrówkę bucików. Na koniec każdy otrzymał złotą monetę, którą wrzucał do wody, aby spełniła najskrytsze marzenia.

W grupie maluszków czarownica wróżyła dzieciom świetlaną przyszłość. Dzieci wybierały imię przyszłego współmałżonka. Następnie wiedźma wróżyła z symboli ukrytych w kubeczkach. Przedszkolaki wymyślały własne życzenia i rzucały grosikiem do zaczarowanej wody. Nie byłoby Andrzejek bez wróżby z bucikami.