Alpakowy zawrót głowy

Data: 12.03.2024

We wtorek 12 marca 2024 , w naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Dzieci gościły Czarusia i Lalusia z Farmy w Zbyczynie „ alpakowy zawrót głowy”. Alpaki to zwierzęta podobne do lamy są bardzo łagodne, o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Podczas spotkania z alpakami dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć. Przedszkolaki były zachwycone ich wizytą. Czaruś i Laluś- to cudowne alpaki . Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której przedszkolaki poznały życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o alpakach.