Alpakowy Zawrót Głowy

Data: 27.10.2023

Dnia 27 października 2023 r. nasze przedszkole odwiedzili mieszkańcy zagrody „Alpakowy Zawrót Głowy” ze Zbyczyny . To był prawdziwie zwariowany poranek! Do sali przedszkolnej weszły dwie alpaki: Czaruś i Laluś wraz z opiekunką.

Program spotkania zapewnił przedszkolakom wiele wrażeń! Na powitanie dzieci odbyły krótką lekcję dotyczącą alpak,  ich zwyczajów, kraju pochodzenia oraz nawykach żywieniowych. Dzieci zaprzyjaźniły się z alpakami, każde mogło pogłaskać Czarusia i Lalusia a nawet się przytulić. Następnie wyszliśmy na zewnątrz, gdzie wszyscy karmiliśmy i wyprowadziliśmy na spacer te przemiłe zwierzęta! Na koniec przedszkolaki, wykorzystując zgoloną wcześniej sierść, wykonali portret swojej ulubionej alpaki.