Akcja bezpieczny przejazd czyli spotkanie z Funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei

Data: 28.11.2023

Dnia 28 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy Straży Ochrony kolei. Przedszkolaki podczas prezentacji przygotowanej przez zaproszonych gości zapoznały się z zasadami poruszania się w okolicy przejazdu kolejowego oraz znakami - Św. Krzyż, znak STOP oraz czerwone pulsujące światło. Dzieci miały również okazję przymierzyć ubiór niezbędny w pracy Funkcjonariusza Straży Ochrony kolei co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Na zakończenie spotkania dzieci dostały książeczki z ciekawymi zadaniami i informacjami dotyczącymi kolei. Dziękujemy 🙂