Żyję zdrowo - konkurs recytatorski

Data: 2020-12-01

We wtorek 1 grudnia przedszkolaki wzięły udział w między przedszkolnym konkursie recytatorskim pt. „Żyję zdrowo”, którego koordynatorem była pani Emilia Witek z oddziału zamiejscowego w Krążkowy. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci oraz budzenie w nich zainteresowania poezją. Nasze przedszkole reprezentowało 12 przedszkolaków z trzech grup.

Dziewczynki z grupy Krasnoludki, w składzie: Miriam, Blanka, Marta i Zosia wyrecytowały wiersz J. Koczanowskiej pt. „Gimnastyka”. Dzieci do konkursu przygotowała pani Milena.

Z grupy Misiów - Zosia, Antoś, Iga oraz Zuzia zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersz I.R. Salach pt. „Czystość to zdrowie”. Pięciolatki do konkursu przygotowała pani Patrycja.

Amelka, Julian, Paweł i Ksawery z grupy Słoneczka recytowali wiersz pt. „Zdrowie mam, bo o siebie dbam” A. Dziechciarczyk. Sześciolatki do konkursu przygotowała pani Hania.

Występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami ze strony rówieśników. Wychowawczynie pogratulowały dzieciom umiejętności recytatorskich, a następnie wręczyły medale, dyplomy oraz zdrową nagrodę – pyszne jabłko, które otrzymały od organizatorów konkursu.