Zimowe zabawy na śniegu

Data: 2021-01-14

W drugim tygodniu ferii zima dała dzieciom powody do radosnych zabaw na świeżym powietrzu. Przed wyjściem na dwór przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznych zabaw na śniegu, nazywały elementy ubioru odpowiednie do warunków atmosferycznych oraz wykonały rozgrzewkę ruchową w rytm zimowych utworów.

Korzystając z zimowej aury w czwartek 14. stycznia przedszkolaki bawiły się na zasypanym śniegiem boisku przy przedszkolu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, urządzając bitwę na śnieżki, lepiąc bałwanki i rzucając śnieżkami do celu. Przedszkolaki ubrane w kombinezony wykonały również aniołki na śniegu. Z uśmiechami i rumieńcami na twarzach wróciliśmy do ciepłego przedszkola, skąd podziwialiśmy bałwanki zaglądające nam do okien.