Zajączek w przedszkolu

2018-04-23

Już tydzień przed świętami w Przedszkolu w Osinach odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki itp. W przedszkolu został również ogłoszony kiermasz pt. „Stroik wielkanocny”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki te starsze jak i młodsze z pomocą rodziców przynosiły do przedszkola stroiki, które się charakteryzowały pomysłowością w wykonaniu, estetyką pracy oraz orginalnością. Każdy stroik można było zakupić w przedszkolu, a dochód z kiermaszu został przeznaczony na zakup zabawek do ogrodu.

Jak co roku w środę przed świętami, zaraz po śniadaniu, dzieci znalazły list od zajączka. Długo oczekiwany gość pozdrowił w nim dzieci i zapowiedział poszukiwania wielkanocnych paczek. Zgodnie z poleceniem zajączka dzieci ubrały się i razem z Paniami wyszły do ogrodu. Wielkie było zdziwienie przedszkolaków, gdy wychodząc na plac przedszkolny odkryli przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki. Jednak zdziwienie na twarzach szybko zastąpiły uśmiechy, bo któż z nas nie lubi dostawać prezentów. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie koszyczków wielkanocnych ze świątecznymi prezentami pod krzaczkami w ogródku przedszkolnym. Z wielkim entuzjazmem dzieci powróciły do przedszkola. Wspólnie w kole dzieci bawiły się do piosenki „Koszyczek wielkanocny” oraz śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej. Był to wspaniały oraz pełen wrażeń dzień.

Za przygotowanie „zajączkowych” niespodzianek DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym rodzicom.

Galeria zdjęć: