Zajączek w przedszkolu

Data: 27.03.2024

Dzieci od kilku dni przygotowywały się na przyjście „Zająca”, udekorowały salę świątecznymi ozdobami,  w kąciku przyrody posiały owies i rzeżuchę. Poznały też zwyczaje i obrzędy wielkanocne, przygotowanie palm wielkanocnych, święcenie pokarmów. Wspaniała zabawa dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń, dała dużo szczęścia i radości.

W środę poprzedzającą Święta Wielkanocne od rana panował gwar i niemałe zamieszanie z sal zniknęły koszyczki, które dzieci przyniosły do przedszkola. Następnie wspólnie zasiedliśmy  do uroczystego śniadanka wielkanocnego. Po śniadanku nastąpił długo wyczekiwany przez dzieci moment. Nasze przedszkole odwiedził Wielkanocny Zając. Zajączek wybrał się z nami na świąteczny  spacer w poszukaniu prezentów. Dzieci zaprosiły zająca do koła i wspólnie zaśpiewały dla zajączka świąteczna piosenkę. Następnie zajączek zaprowadził dzieci na plac kościoła gdzie ukrył dla dzieci upominki. 

 

Oj, zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud. Był to dzień pełen radości i uciechy!!!

Script logo